czwartek, 30 lipca 2015

Pasta do pieczywa z kurczaka i suszonych pomidorów

Witajcie Kochani,

Pierwsza połowa wakacji już za nami. Jak Wam minął ten czas? Urlopujecie? My jeszcze nie. Ale z utęsknieniem na ten czas czekamy. :)
Ostatnio brakuje nam pomysłów na kanapki. Tradycyjne nam się znudziły. Dlatego wpadł nam do głowy pewien pomysł podczas gotowania zupy. Jaki? Otóż praktycznie zawsze, gdy zupę gotujemy na wywarze mięsnym to mięso to zostaje w stanie nienaruszonym. Wędruje do rodzinnego psa lub zamrażane jest i zbierane do jakiegoś farszu. Też tak macie? Postanowiliśmy z tym skończyć i wymyśliliśmy sobie pastę do pieczywa z gotowanych udek kurczaka i suszonych pomidorów. Wyszła fantastyczna i jest smaczną odmianą dla naszych kanapek, również tych do pracy. Jest to świetna alternatywa dla pasztetów, zwłaszcza tych kupnych i wątpliwej jakości, a pozwala wykorzystać kuchenne resztki. Co najważniejsze - robi się ją błyskawicznie. Polecamy. :)

Pasta do pieczywa z kurczaka i suszonych pomidorów
Pasta z kurczaka z suszonymi pomidorami

Składniki:
- 2 ugotowane udka z zupy (mięso obrane ze skóry i pozbawione kości)
- 5 kawałków suszonych pomidorów w zalewie z oliwy
- ¼ łyżeczki czarnego mielonego pieprzu
- ¼ łyżeczki zielonej czubricy (prezent z Bułgarii)
- ewentualnie sól do smaku (u nas soli brak, gdyż mięso gotowało się w osolonym wywarze na zupę)

Wykonanie:
Przede wszystkim jeśli nie macie ugotowanego mięsa, to trzeba je ugotować lub wykorzystać tak jak my kurczaka z zupy. Obieramy je dokładnie i mielimy w maszynce do mięsa lub blenderze razem z suszonymi pomidorami. Jeśli używacie maszynki do mielenia mięsa tak jak my – to zmielcie wszystko dwukrotnie. Pasta będzie mieć wtedy idealnie gładką konsystencję. Jeśli używacie blendera – po prostu dużej miksujcie.
Mielimy pastę
Zmielone mięso z kurczaka z suszonymi pomidorami musimy teraz doprawić – czarnym pieprzem i czubricą. Możecie użyć innych ziół i przypraw – użyjcie takich aromatów jakie lubicie lub chcecie otrzymać. Czubrica lekko zaostrzyła smak pasty i nadała jej cudownego oraz specyficznego aromatu. Całość z dopełnia smak suszonych pomidorów tworząc pyszną całość.
Gotowa pyszna pasta z kurczaka
Pasta jest znakomita i znika w tempie błyskawicznym. Smacznego! :)

Wakacyjne pozdrowienia,


Ania & Piotrek


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Drukuj w PDF

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...