poniedziałek, 29 czerwca 2015

Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi - 12. edycja

Witajcie Kochani,

Dziś mamy dla Was relację z otwarcia Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury. :)

W dniach 25-28 czerwca w Łodzi trwał 12. już Festiwal Dobrego Smaku. W tym roku, czyli 2015 motyw przewodni to smaki dzieciństwa. Chyba każdy z nas ma w głowie jakieś potrawy i aromaty, który zapamiętał jako dziecko i nosi je w sobie do dziś. Na pewno znalazłyby się wśród nich dania ukochane, wywołujące ślinotok, a także te znienawidzone przyprawiające o gęsią skórkę. Mamy rację?

W studiu kulinarnym Book&Cook 25 czerwca została zorganizowana konferencja prasowa otwierająca tegoroczną edycję Festiwalu Dobrego Smaku. Ogromną przyjemnością było dla nas to, że zostaliśmy na nią zaproszeni.
Studio kulinarne Book&Cook

Po wstępnych słowach od organizatorów był czas na degustację różnych regionalnych produktów. Także, gdy zasiedliśmy razem do stołów mogliśmy delektować się smakiem pysznych wędlin, aromatycznych serów, soczystych truskawek, orzeźwiającego soku jabłkowego oraz cydru i innych przysmaków. Naszym hitem był wiecznie świeży chleb z Nagawek  - rewelacja. Nie ulega wątpliwości, że region łódzki ma do zaoferowania wiele perełek jeśli chodzi o takie regionalne produkty.
Produkty z regionu łódzkiego

Klimatyczne wnętrze studia Book&Cook

Wędliny firmy AR-KOS

Oryginalna serwatka Klimeko

Sok prosto z Wiatrowego Sadu

Sery Klimeko

Gdy każdy trochę nakarmił swoje kubki smakowe i napełnił nieco żołądek, przeszliśmy do części praktycznej tego wydarzenia. Były to warsztaty kulinarne pod okiem Pawła Kibarta – znanego szefa kuchni oraz uczestnika programu Top Chef. Cenne doświadczenie.
Małe szkolenie pod okiem szefa

No to do dzieła
W oparach karmelizowanych jabłek i cydru

No to gotujemy
Gotowaliśmy takie dania jak – karp z Byliny z karmelizowanymi jabłkami i burakami, zupę chrzanową oraz deser truskawkowy. Wszystkie były świetne, ale karp chyba wygrywa – świetne połączenie smaków i rewelacyjnej jakości ryby. Chyba pokusimy się o podobną wariację smakową, bo była fantastyczna. :) Oto efekty. :)
Karp z Byliny w doborowym towarzystwie


Zupa chrzanowa

Deser czekoladowo - truskawkowy

Najedzeni i świetnych humorach mogliśmy wracać do domu. Każdy uczestnik dostał od organizatorów upominek niespodziankę. Był to bardzo miły gest, zwłaszcza, że w środku znajdowały się również niektóre z degustowanych produktów regionalnych. Super. :)
Ciekawe upominki
Pełną fotorelację z konferencji otwierającej FDS znajdziecie TUTAJ oraz na naszym profilu na facebook'u 
Listę restauracji i kawiarni, które brały udział w FDS 2015 znajdziecie tutaj http://festiwaldobregosmaku.eu/fds-2015/restauracje-i-kawiarnie/ natomiast dania i desery biorące udział w konkursie tutaj http://festiwaldobregosmaku.eu/fds-2015/dania-i-desery/ . Dużym ułatwieniem była mapka http://festiwaldobregosmaku.eu/fds-2015/mapka/ , która okazywała się niezastąpionym narzędziem w poruszaniu się pomiędzy restauracjami oraz kawiarniami. Całość wydarzeń można było śledzić tutaj https://www.facebook.com/FestiwalDobregoSmaku .

Z niecierpliwością czekamy na następną edycję. :)

Pozdrawiamy serdecznie,


Ania & Piotrek

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Drukuj w PDF

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...